icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Grudzień
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

55 lat biblioteki w Komornikach

SHARE
, / 0

18 listopada w Filii Biblioteki Publicznej w Plewiskach obchodzono 55 lat istnienia Biblioteki w Komornikach. Biblioteka w naszej gminie działa nie tylko na rzecz upowszechnienia czytelnictwa zapewniając dostęp do wszelakiego rodzaju książek. Dodatkowo jako nowoczesna sieć biblioteczna promuje czytelnictwo oraz kulturę poprzez organizowanie spotkań czytelniczych, autorskich i teatralnych, konkursów, pikników, prelekcji, dyskusyjnego klubu książek, przeprowadzają lekcje dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym.

Biblioteki posiadają liczne komputery z dostępem do Internetu. Jako ułatwienie każdy wyposażony jest w program sowa2/marc21 w którym skatalogowany jest cały księgozbiór co ułatwia odnalezienie szukanej książki.

Dyrektor Biblioteki w Komornikach Joanna Brychcy podziękowała osobom, które czynnie uczestniczą w życiu biblioteki, między innymi pracownikom biblioteki, działaczom Dyskusyjnego Klubu Książek, Grupie Rodziców „Kometa”. Musimy pochwalić się, że nasz portal również został wyróżniony w podziękowaniu za promocję biblioteki.

Joanna Brychcy również otrzymała wiele podziękowań i gratulacji za dotychczasową działalność od Wójta Gminy Komorniki Jana Brody, Przewodniczącego Rady Gminy Komorniki Mariana Adamskiego, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Antoniego Pawlika, przedstawicieli Rady Gminy, przedstawicieli Biblioteki Publicznej w Poznaniu oraz zaprzyjaźnionych bibliotek.

Część oficjalna zakończyła się koncertem w wykonaniu Jadwigi Tomczyńskiej – harfa elektryczna oraz Maksymiliana Ambroziaka – gitara basowa.

Wielu mieszkańców naszej gminy uczestniczy w licznych wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Komornikach i jej filie. Bywaliśmy na niejednym dlatego możemy napisać, że zawsze kończyły się one sukcesem. Dlatego pragniemy podziękować Dyrektorce Biblioteki w Komornikach Joannie Brychcy oraz pracownikom za wspaniałą pracę i życzymy aby dalsze działania były równie owocne.

          

Przejdź do paska narzędzi