icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Lipiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Akcja „Zielone Plewiska”

SHARE
, / 0

DSC07085

Mieszkańcy Plewisk na pewno pamiętają akcje sadzenia drzew, która odbyła się 19 i 20 listopada 2016 r., http://www.cowgminie.info/mieszkancy-plewisk-razem-sadzili-drzewa/. Tomasz Lubiński, pomysłodawca i koordynator akcji przygotowuje się również w tym roku. Obecnie organizuje sadzonki, które będą zmieniać krajobraz Plewisk. Jeżeli mieszkańcy, wspólnoty, organizacje czy nawet firmy w Plewiskach mają pomysł na miejsca w których można posadzić drzewka proszeni są o informacje mailowo tomasz_lubinski@o2.pl. Należy wpisać w wiadomości liczbę i rodzaj drzew jakimi są zainteresowani oraz propozycje miejsca.

Poniżej przekazujemy informacje od Tomasza Lubińskiego jak można wesprze akcję i pomóc zazieleniać Plewiska:

Zbliża się termin (31 stycznia 2017) składania deklaracji PIT-28 dla osób rozliczających się na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Jest to również okazja na przekazanie 1% swojego podatku na akcję Zielone-Plewiska. Myślę, że jest to wspaniała okazja na to żeby zapłacone przez nas podatki mogły do nas wrócić i nam służyć bezpośrednio w Plewiskach! Pieniądze możemy zbierać dzięki organizacji Klub Gaja, która wszystkie wpłaty, które będą miały wpisane w cel szczegółowy „ZIELONE PLEWISKA” przeznaczy na projekty dla naszej miejscowości. Zaczniemy na pewno od sadzenia drzew, mam nadzieję że dzięki tym wpłatom uda nam się zakupić chociaż klika dużych sadzonek i posadzić kolejne drzewa dla naszej miejscowości. W przyszłości możemy też pomyśleć o małej zieleni czy rekultywacji jakichś zaniedbanych miejsc. W tej chwili wszystko w waszych rękach!

Żeby przekazać 1% na zieleń w Plewiskach należy:
– w części M, pole 134 wpisać numer KRS stowarzyszenie Klub Gaja, czyli: 0000120069
– w części M, pole 135 wpisać kwotę, którą chcecie przekazać z 1% waszych podatków
– w części N, pole 136 koniecznie wpisać cel szczegółowy „ZIELONE PLEWISKA”

Niezależnie od akcji 1% w tej chwili staram się zorganizować akcję wiosennego sadzenia drzew. Wiem, że są w Plewiskach ludzie, na których mogę liczyć przy kopaniu 🙂 Czekam w tej chwili na wiadomość od lasów państwowych (oby zaproponowane sadzonki były jak największe!!!). Mam też pozytywną odpowiedź od gminy po naszym jesiennym sadzeniu. Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej dam znać! Zapraszam też na oficjalną stronę akcji: http://zielone-plewiska.blog.pl/

Przejdź do paska narzędzi