icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Sierpień
PnWtŚrCzwPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Będzie plac zabaw przy ul. Sadowej w Komornikach!

SHARE
, / 0

sand-pit-1345728_960_720

Jego budowę sfinansuje firma DOMBUD DEVELOMENT, która chce przy tej ulicy zrealizować kolejną inwestycję mieszkaniową. Z inicjatywy radnych z komisji polityki przestrzennej udało się nakłonić inwestora, aby w ramach uchwalenia miejscowego planu, dopuszczającego możliwość zainwestowania na tym terenie, na wskazanej części urządził plac zabaw. Zostanie on wykonany wg projektu i zaleceń wydziału inwestycji urzędu gminy a deweloper przeznaczy na niego około 100 tyś zł. Plac powinien być gotowy w pierwszej połowie przyszłego roku. „To korzyść dla obu stron i cieszę się, że wspólne ustalenia doprowadzą do realizacji tego placu zabaw” – komentował po podjęciu uchwały Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Piotr Wiśniewski. (mapka- plac powstanie na części 1ZP)

mapa

Podczas czwartkowych obrad (27.10.2016), radni dyskutowali m.in. nad uwagami wniesionymi przez mieszkańców do planu zagospodarowania przestrzennego części Wir w rejonie ulicy Poznańskiej, Komornickiej i Łęczyckiej. Podczas wcześniejszych konsultacji mieszkańcy zgłosili 11 uwag. Radni, przyjmując uchwałę, uwzględnili sugestie dotyczące zmniejszenia intensywności zabudowy. Zredukowano zabudowę bliźniaczą na rzecz domów wolnostojących. Przyjęto też nowe założenia dotyczące wysokości zabudowy, wielkości działek budowlanych oraz planowanych dróg. Radni przyjęli także uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania części Plewisk w rejonie ulic: Podgórnej i Wrzosowej oraz rozpoczęcia prac nad sporządzeniem nowego miejscowego planu w rejonie ulic: Poznańskiej i Szkolnej w Chomęcicach. Chodzi m.in. o umożliwienie rozbudowy szkoły podstawowej, która docelowo ma mieć trzy kondygnacje i budowę sali gimnastycznej.

W ramach pytań i wniosków, radny Klaudiusz Lipiński zapytał, czy w związku z 1 listopada, gmina podejmie działania mające udrożnić w tym dniu wyjazd z ulicy Miętowej na Grunwaldzką ( o przedłużeniu prac przy remoncie tej ulicy pisaliśmy http://www.cowgminie.info/nowy-termin-zakonczenia-budowy-ul-grunwaldzkiej-w-plewiskach/ ). W tej sprawie będą prowadzone rozmowy z wykonawcą robót na ulicy Grunwaldzkiej.

Radna Krystyna Kroll- Chilomer poruszyła kwestię braku pionowego znaku informującego o miejscu parkingowym dla osób niepełnosprawnych przed szkołą przy ul Staszica w Komornikach. Istniejący znak poziomy nie spełnia swojego zadania i osoby mające pod opieką dzieci niepełnosprawne muszą parkować dalej od szkoły. Jak mówiła radna- przed szkołą dochodzi o scysji rodziców. Radni zobowiązali straż gminną do częstszego patrolowania tego miejsca zwłaszcza w godzinach przywozu i odbioru dzieci ze szkoły. Pomoc zadeklarował także Komendant Policji w Komornikach asp. szt. Dariusz Nowak.

Już po zakończeniu sesji radni podjęli jeszcze dyskusję nad programem budowy dróg w naszej gminie do 2021roku, który był przez ostatnie miesiące konsultowany z mieszkańcami. Większość zgłoszonych postulatów dotyczyła przyspieszenia powstania planowanych dróg. Radni niektóre propozycje uwzględnili, na inne nie udało się znaleźć środków. Program zostanie przyjęty najprawdopodobniej na listopadowej sesji i wtedy mieszkańcy będą mogli w szczegółach się z nim ponownie zapoznać.

Przejdź do paska narzędzi