icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Kwiecień
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych

SHARE
, / 0

Informacja Urzędu Gminy Komorniki:

Gmina Komorniki jako jedna z 19 gmin z województwa wielkopolskiego otrzymała granty w kwocie 67 200,00 zł na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców w programie „Ja w Internecie” .

Program „Ja w Internecie” realizowany przez Fundację Legalna Kultura, skierowany jest do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia), aby zwiększyć ich umiejętności poruszania się w sieci, nauczyć bezpiecznego korzystania z Internetu i wzmocnić pozycję na rynku pracy.  Jest on w 100 % finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o 500+), nauczenie swobodnego poruszania się w portalach społecznościowych, czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności biznesowej.

W każdej grupie tematycznej będzie mogło wziąć udział maksymalnie 12 osób. Szkolenia zostaną przeprowadzone w wymiarze co najmniej 12 godzin zegarowych na jeden moduł tematyczny.

Udział mieszkańców w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny. Rekrutacja uczestników zaplanowana jest  na koniec 2018 roku, a rozpoczęcie szkoleń na początek 2019 roku.

Obszary tematyczne szkoleń to:

– Rodzic w Internecie, moduł adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego”  korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia.

– Mój biznes w sieci, przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.).
– Moje finanse i transakcje w sieci, przeznaczony jest dla wszystkich, którzy

chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu (zarządzanie kontem bankowym, dokonywanie płatności, realizowanie zakupów, rezerwowanie podróży, płacenie podatków).

– Działam w sieciach społecznościowych, przeznaczony jest dla osób, które chcą

poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie.
– Tworzę własną stronę internetową (blog), przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu.

W ramach zadania zostaną zakupione również komputery przenośne, które pozwolą uczestnikom na sprawną naukę. Ponadto dla każdej osoby będą zapewnione materiały szkoleniowe, a na koniec kursu każdy z kursantów otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia.

Szczegóły dotyczące harmonogramów oraz miejsc, w których odbywać się będą szkolenia podamy wkrótce.

Przejdź do paska narzędzi