icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2019 >
Styczeń
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Bezpłatne szkolenie „Zarządzanie i motywowanie pracowników”

SHARE
, / 0

Wójt Gminy Komorniki zaprasza na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców działających na terenie gminy Komorniki.

Najbliższe spotkanie poświęcone ZARZĄDZANIU I MOTYWOWANIU PRACOWNIKÓW odbędzie się 22 maja br. w godz. 9:00 – 14:00, w sali „Piwnica”, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach przy ul. Stawnej 7/11.

Szkolenie realizowane będzie w formie praktycznych warsztatów z grami symulacyjnymi, w kameralnej grupie pozwalającej na indywidualne podejście wykładowcy do Uczestników zajęć.

Zajęcia poprowadzi Pan Rafał Błachowski – trener z wieloletnim doświadczeniem biznesowym i trenerskim.

WARSZTATY 1-dniowe

I. DZIEŃ DOBRY…

II. IDEALNY LIDER TO…

III. „Żeby każdy pracownik zrozumiał na czym mi zależy…” – PRAKTYCZNE SPOSOBY USTALANIA ZASAD I OCZEKIWAŃ SZEFA ORAZ UDZIELANIA INFORMACJI ZWROTNEJ a) „Zbudować autorytet i stworzyć odpowiednią atmosferę do działania…” – praktyczne warsztaty b) „Nie powinienem wchodzić na pensję…” – praktyczne ćwiczenia doskonalące stosowanie kar pozafinansowych i techniki bezstresowego udzielania negatywnej informacji zwrotnej c) „Mój pracownik zasługuje na nagrodę, ale nie mogę dać mu premii…” – praktyczne ćwiczenia doskonalące stosowanie nagród pozafinansowych i techniki skutecznego udzielania pozytywnej informacji zwrotnej

IV. „Za co i kiedy moi pracownicy będą mnie naprawdę cenić…” – warsztat oparty o analizę materiału filmowego

V. CAŁA. NAGA. PRAWDA. O MOTYWACJI. a) „Wiem, co motywuje mnie. A co motywuje moich pracowników…” b) Teoria motywacji wg Herzberga, jako wstęp do zrozumienia sedna motywacji c) „Jak zachowają się Ci ludzie…” – praktyczne warsztaty oparte o studia przypadków d) „Czy to naprawdę ma znaczenie…” – o roli wartości firmowych i ich przełożeniu na motywację pracowników e) „Żeby oni zrozumieli jakie to jest ważne…” – jak zmotywować i zachęcić pracowników do wdrażania zmian? f) „Teraz już wiem…” – podsumowanie działu V.

VI. PODSUMOWANIE

Opis warsztatów Cel szkolenia: Zbudowanie silnego i efektywnego w działaniach zespołu dzięki nabyciu umiejętności i poszerzeniu kompetencji zawodowych w zakresach: 1. Stosowania odpowiednich technik długofalowego motywowania ludzi 2. Budowy odpowiedniego wizerunku i autorytetu szefa 3. Skutecznej komunikacji interpersonalnej z podwładnymi i współpracownikami 4. Tworzenia zasad i sprzyjających zaangażowaniu i osiąganiu dobrych wyników 5. Udzielania precyzyjnej informacji zwrotnej: pozytywnej i negatywnej

Korzyści dla uczestników: Uczestnicy warsztatów zdobędą kompleksową wiedzę niezbędną do skutecznej pracy z zespołem w najistotniejszych jej zakresach: 1. Uczestnik uświadomi sobie znaczenie i pozna sposoby bezbolesnego wprowadzania zmian w zespole, tak aby były one akceptowane i finalnie oczekiwane przez cały zespół 2. Uczestnik pozna najlepsze techniki komunikacji z pracownikami w kontekście pozytywnego i negatywnego oceniania ich pracy 3. Uczestnik doświadczy jakie są najczęstsze błędy w procesach motywowania ludzi i zrozumie jak skutecznie porywać za sobą ludzi i angażować do codziennej pracy

Metodologia: Szkolenie oparte jest o autorski projekt prowadzenia warsztatów, które cechują się dużą intensywnością, interaktywnym charakterem i nieustanną pracą nad zbudowaniem długotrwałej inspiracji do wykorzystywania w życiu zawodowym poznanych na szkoleniu zasad i technik. Zajęcia realizowane są zgodnie z zasadą 80% czasu dla ćwiczeń i doświadczeń, 20% czasu dla teorii.

Podczas warsztatów dominują: * dyskusje i burze mózgów wywoływane licznymi przykładami, w tym wieloma studiami przypadków z doświadczenia zawodowego trenera prowadzącego warsztaty * ćwiczenia i symulacje doskonalące umiejętności zarządzania ludźmi * testy i zadania pozwalające na zdiagnozowanie osobistych mocnych i słabszych stron.

Przejdź do paska narzędzi