icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Lipiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Brawo Komorniki MTB Team!

SHARE
, / 0

7 maja przez wyznaczone trasy w Wielkopolskim Parku Narodowym przejechał Bike Cross Maraton Gogol MTB.

Oto relacja Pana Tomasza Wróbla z Komorniki MTB Team

Po krętych i wąskich tegorocznych SOLIDowych wyścigach wyznaczona trasa niedzielnego maratonu MTB w Wielkopolskim Parku Narodowym miała być prosta i szeroka jak autostrada. A oczekiwane od kilku dni okienko pogodowe miały uczynić ten wyścig przedpołudniowym przyjemnym ściganiem. Jednak po piątkowo-sobotnich deszczach trakty w Wielkopolskim Parku Narodowym stały się wyjątkowo trudne i wymagające. I choć już w niedzielę nie padało to jednak woda wlewała się wszystkim do butów, oblepione błockiem rowery przypominały szuwarowe wehikuły wymagające serwisu lokalnych strażaków i ich sikawek po zakończeniu zawodów. Nasze piękne stroje przeżyły istny chrzest bojowy jak na najtrudniejszym runmageddonie a zachlapanych numerów startowych spiker zawodów nie był w stanie odczytać. Taki był właśnie tegoroczny maraton. Pokonać go mogli tylko twardziele. Właśnie tak powinno się mówić o wszystkich startujących w tych trudnych, grząskich warunkach. Wśród nich oczywiście byli też zawodnicy Komorniki MTB Team. I ci duzi i ci mali. Młode teamowe latorośla – Ulka, Weroniaka, Ola i Jaś, „jak zwykle” na podium. Pamiątki, nagrody i zdjęcia fotoreporterów. Trochę sportu i trochę zabawy. Z medalami na szyjach dzielnie wyczekiwały przyjazdu rodziców.

Wśród 612 startujących osób, w tym aż 72 panie, Komorniki MTB Team wystawił silną reprezentację w składzie:

Panie: Karolina Berłowska, Kamila Sosnowska, Beata Matłoka

Panowie: Rafał Sosnowski, Grzegorz Berłowski, Jarosław Matłoka, Sebastian Inczewski, Marcin Przybyła, Jacek Grajser, Tomasz Wróbel. Wszyscy zawodnicy naszego teamu startowali na dystansie MINI czyli ok 31 km.

Wyniki : http://gpmtb.pl/upload/content/MINI1.pdf

Bawić się na rowerze jak widać można w każdym wieku i to niezależnie od pogody stając się przy tym piękną wizytówka Gminy Komorniki. Na szczególne słowa uznania zasługują jednak nasze Panie. Dla niektórych to debiut a dla pozostałych kolejny szczęśliwie zaliczony wyścig, który na długo pozostanie w pamięci i do którego jeszcze nie raz będziemy wracać w opowieściach.

Więcej informacji i zdjęć na www.facebook.com/Komorniki.MTB

http://www.cowgminie.info

Przejdź do paska narzędzi