icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Kwiecień
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Co z tą Grunwaldzką

SHARE
, / 0

O ruszającej 6 kwietnia przebudowie ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach oraz utrudnieniach z tym związanych informowaliśmy między innymi tutaj http://www.cowgminie.info/spotkanie-w-sprawie-przebudowy-ulicy-grunwaldzkiej-w-plewiskach/.

5 kwietnia w DK „Remiza” w Plewiskach odbyło się spotkanie z przedstawicielem inwestora, Andrzejem Przybylskim z Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu oraz wykonawcy, Zbigniewem Wiktorem z firmy Eurovia Polska S.A. Spotkanie prowadził Zastępca Wójta Tomasz Stelmaszyk.

Andrzej Przybylski uspokajał, że mieszkancy będą informowani przy których domach będą wykonywane roboty drogowe oraz jakie mogą być problemy z wjazdem i wyjazdem z posesji samochodów osobowych. Informacja będzie przekazana ustnie lub pozostawiana w skrzynce listowej. Dodatkowo szczegółowe infiormacje będą dostępne na placu budowy lub w biurze wykonawcy  przy Grunwaldzkiej 515 C lok. 5 przy Nowym Rynku. Kolejne terminy poszczególnych prac oraz informacje o utrudnieniach, będzie można na bieżąco śledzić również na naszej stronie cowgminie.info.

Drogi, które łączą się z ulicą Grunwaldzką będą czasowo zamykane, o czym będą informować znaki. Należy więc zachować szczególną ostrożność przy próbie włączenia się do ruchu na tej ulicy sprawdzając najpierw, czy jest to dozwolony manewr. W trakcie całej inwestycji przejezdne bedzie skrzyżowanie ulic Grunwaldzka / Szkolna. Utrudnieniem będzie ruch wahadłowy, który będzie wprowadzony od początku robót, czyli od 6 kwietnia do połowy maja. Ponownie zostanie on wprowadzony w drugiej połowie czerwca do 1 lipca.

Parking przy Nowym Rynku zostanie całkowicie zlikwidowany, zastąpią go nowe miejsca parkingowe z miejscami wzdłuż drogi. Na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z Kolejową stanie nowa sygnalizacja świetlna  z oprogramowaniem, które ma upłynnić ruch. Obecnie problemem są samochody, które wstrzymują ruch przy skręcie z ulicy Grunwaldzkiej w ulicę Kolejową. Nowością będzie także azyl dla pieszych umieszczony na ulicy Szkolnej. Umożliwi on przejście jezdni etapami i ułatwi obserwowanie drogi. Dodatkowo zwężenie jezdni przy azylu wymusi na kierowcach zmniejszenie prędkości co również poprawi bezpieczeństwo.

Koniec przebudowy ulicy Grunwaldzkiej planowany jest na 15 października 2017 r., rozliczenie budowy ma zakończyć się 15 listopada.

Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 5 milionów złotych. Przebudowa drogi otrzymała jednak dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2014 – 2019. Dotacja z budżetu państwa wynosi 2.791.189 zł. Pozostałą kwotę sfinansują ze swych budżetów powiat poznański i gmina Komorniki.

Przejdź do paska narzędzi