icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Sierpień
PnWtŚrCzwPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Dożynki 2018 – przedstawiamy Starostę i Starościnę

SHARE
, / 0

Za tydzień, w niedzielę, 2 września podczas gminnych Dożynek mieszkańcy i rolnicy będą wspólnie dziękować na tegoroczne zbiory. W tym roku gospodarzami święta będą Państwo Magdalena i Przemysław Nowaccy z Wir.

Jak informuje Urząd Gminy, Przemysław Nowacki jest prężnym gospodarzem i rolnikiem. Jako najmłodszy z trójki braci kontynuuje dzieło rodziców. Wykształcenie technika – rolnika poszerzył z biegiem lat o dyplom uczelni ekonomicznej. Gospodaruje na 120 ha ziemi, także poza gminą, pod Pniewami gdzie uprawia: zboże, rzepak, kukurydzę i trochę łubinu. Jak sam mówi, na co dzień doświadcza faktycznego przeskoku cywilizacyjnego w kontekście wyposażenia swojego gospodarstwa. Nowoczesne sprzęty i maszyny rolnicze pozwalają mu być absolutnie samowystarczalnym, nie tylko też ciężko pracować, ale rozwijać zainteresowania, pasje i ambicje pozazawodowe. Dwukrotnie był radnym gminnym, teraz angażuje się w prace Rady Sołeckiej w Wirach. Jest też fanem sportu. Tegoroczna Starościna – Pani Magdalena Nowacka jest z wykształcenia pedagogiem. Posiada wiedzę i umiejętności zarówno nauczyciela wychowania początkowego jak i wychowawcy penitencjarnego. Państwo Nowaccy mają pięcioro dzieci – trzy córeczki i dwóch synków: 13- letnią Julię, 9- letnią Zosię, 6- letnią Łucję, 4- letniego Jasia i dwulatka- Franka.

Tegoroczne Dożynki, rozpoczną się o 14.00 Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele pw. św. A. Apostoła w Komornikach. Następnie barwny korowód dożynkowy przejdzie na stadion sportowy w Komornikach, gdzie odbędzie się część oficjalna i artystyczna. Gwiazdą tegorocznego Święta Plonów będzie Halina Mlynkova.

Foto UG Komorniki

Przejdź do paska narzędzi