293031

Eurorugby w Plewiskach: Gruzja i Francja awansowały do półfinału

SHARE
, / 0

Na stadionie GOSiR Komorniki w Plewiskach przy ul. Szkolnej 132, rozpoczął się turniej mistrzostw Europy w rugby do lat 18 (Eurorugby 2018 U-18). Impreza rozgrywana w Wielkopolsce, toczy się w dwóch grupach: Championship (o miejsca 1-8) oraz Trophy (o miejsca 9-16).

W Plewiskach w niedzielę 25 marca, odbyły się dwa spotkania ćwierćfinałowe grupy mistrzowskiej. Jako pierwsi na boisko wyszli zawodnicy Gruzji i Holandii. To spotkanie kopnięciem owalnej piłki rozpoczął Jan Broda, wójt gminy Komorniki, a potem na boisku toczyła się już mistrzowska gra. Zdecydowanie lepsi okazali się Gruzini, którzy od początku narzucili ostre tempo i już po 9 minutach prowadzili 12:0. Co prawda Holendrzy zdobyli punkty po przyłożeniu, jednak do końca pierwszej połowy dominacja Gruzji była wręcz przygniatająca i po 35 minutach zespół z Kaukazu prowadził 43:5. W drugiej połowie Gruzini kontrolowali wydarzenia na boisku i zwyciężyli wysoko 69:12, a punkty zdobyło w tym meczu dziewięciu zawodników.

Także drugi pojedynek ćwierćfinałowy Francji i Rumunii był jednostronny. Faworyci turnieju Francuzi, od początku dominowali na boisku i po niespełna kwadransie prowadzili 17:0, aby wygrać pierwszą połowę 36:0. Trójkolorowi dali się zaskoczyć tylko na początku drugiej połowy, kiedy Rumuni zdobyli osiem punktów. W ostatniej fazie meczu zespół Francji systematycznie zwiększał swój dorobek punktowy i ostatecznie zwyciężył zdecydowanie 67:8. Punkty dla Francji zdobyło aż 11 zawodników.

W środę 28 marca na stadionie w Plewiskach odbędą się pojedynki półfinałowe w grupie mistrzowskiej. W pierwszym z nich o godz. 12.00 Francja zmierzy się z Hiszpanią (wygrała w ćwierćfinale z Belgią 42:3), a o godz. 16.00 Gruzja zagra z Portugalią (pokonała Rosję 37:32).

Po zwycięstwie w meczu z Rumunią, francuscy rugbiści spotkali się z młodzieżą ze Stowarzyszenia „Promyk”, by pokazać rugby z bliska i wspólnie potrenować. Spotkanie przyniosło wiele radości zarówno zawodnikom, jak i gościom.