icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Wrzesień
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

GOK Komorniki zaprasza na zajęcia do pracowni plastycznej

SHARE
, / 0
Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach zaprasza na zajęcia plastyczne. Nowa oferta rozpoczyna się w październiku 2017. Zapisy telefoniczne do wybranej filii pod nr tel: 618-107-449. Warsztaty wraz z zajęciami teoretycznymi skierowane są dla dzieci oraz dorosłych.
Od października wznawia działalność również świetlica edukacyjna Pronatura. Zainteresowanych czekają spotkania według autorskich projektów edukacyjnych.
Zajęcia prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury to edycja spotkań warsztatowo – teoretycznych. Uczestnicy spotkają i zmierzą się podczas wędrówki w świat sztuki z wieloma technikami i zagadnieniami artystycznymi. Program autorski realizowany jest dwubiegunowo, ma na celu rozwój manualny i poszerzenie wiedzy z zakresu sztuk pięknych. Dobór środków wyrazu został ułożony w sposób następujący: od sposobów reproduktywnych, odtwórczych po samodzielne realizacje i techniki łączone. W projekcie zawierają się takie zajęcia jak: decupage, filc, analiza dzieła sztuki, kompozycja, eco-art, malarstwo na szkle, tempera, akwarela, olej, technika enkaustyczna, kalkografia, rysunek, tworzenie modeli przestrzennych opartych na motywach ludowych i poszanowaniu tradycji w tym biżuterii, naczyń, ubrań. Organizujemy plenery dla uczestników, poszerzający wiedzę z zakresu edukacji artystycznej. Pod koniec spotkań wystawy prezentujące prace uczestników.
Realizujemy zajęcia w Komornikach, Plewiskach, Łęczycy: Pracownia plastyczna dla dorosłych – Manufaktura, jej celem jest rozpowszechnianie kultury, stosowanie alternatywnych środków wyrazu artystycznego i dbałość o środowisko, rozwój umiejętności manualnych z poszanowaniem tradycji ludowych. Pracownia plastyczna dla dzieci działa w celu krzewienia kultury i znajomości technik plastycznych. Świetlica edukacyjna – Pronatura, ma na celu kształtowanie odpowiedniej postawy proekologicznej oraz ukazanie sposobów twórczości przestrzegających zasad land art i site specyfic z elementami arteterapii. Zajęcia odbywają się stacjonarnie i terenowo i są realizacją programów autorskich: Formy Fraktalne, Obrazy Wielkopolski i Leśne Przemiany autorstwa mgr sztuki Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej.

Przejdź do paska narzędzi