icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Lipiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

J@ w Internecie – rekrutacja na bezpłatne szkolenia

SHARE
, / 0

Urząd Gminy Komorniki zaprasza mieszkańców gminy Komorniki i okolic na cykl bezpłatnych szkoleń, służących zwiększeniu umiejętności poruszania się w sieci, nauczenia bezpiecznego korzystania z Internetu i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. 

Szkolenia odbywać się będą od lutego do czerwca 2019 r. w ramach programu „Ja w internecie”.

„Ja w internecie” to program finansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie uczestników do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o 500+), nauczenie swobodnego poruszania się w portalach społecznościowych, czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności biznesowej.

Program „Ja w Internecie” realizowany jest przez Fundację Legalna Kultura. Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny, ponieważ jest dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

W szkoleniach uczestniczyć mogą osoby dorosłe od 25 roku życia, w tym osoby niepełnosprawne, wykluczone elektronicznie czy bezrobotne. Program szkolenia jest dostosowany do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników. W szkoleniu mogą wziąć udział:

  •     osoby początkujące, stawiające pierwsze kroki w sieci
  •     osoby swobodnie korzystające z komputera, chcące zdobyć nowe umiejętności
  •     osoby zaawansowane, chcące poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje

Organizator zapewnia: bezpłatne materiały szkoleniowe, catering, laptop dla uczestnika podczas trwania szkolenia oraz certyfikat ukończenia szkolenia. Maksymalna ilość osób na szkoleniu to 12. Każde szkolenie trwać będzie 12 godzin zegarowych i będzie podzielone na 4 3-godzinne spotkania, które odbywać się będą w dni robocze od godz. 16:30 w budynku szkoły podstawowej nr 1 w Plewiskach lub w budynku szkoły podstawowej nr 2 w Komornikach, w zależności od terminu szkolenia.

Nabór uczestników do poszczególnych zakresów tematycznych szkoleń odbywać się będzie od stycznia 2019 roku przez cały czas trwania projektu do wyczerpania wolnych miejsc.

Więcej informacji o szkoleniach można uzyskać na stronie:

https://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?pol=2&typ=14&sub=23&subsub=290&menu=290&strona=1

Dodatkowe materiały:

FORMULARZ ZGLOSZENIOWY_Ja w Internecie_Komorniki

REGULAMIN_Ja w Internecie_Komorniki

Rekrutacja do projektu

Przejdź do paska narzędzi