icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Sierpień
PnWtŚrCzwPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Komorniki MTB Team na 4. Rowerowym Biegu Piastów

SHARE
, / 0

Informacja Komorniki MTB Team:

Świetna organizacja, fenomenalna rodzinna atmosfera, cudowna lokalizacja i po raz kolejny łaskawa pogoda….

Rowerowy Bieg Piastów, obchodzący w tym roku czwarte urodziny, jest najmłodszą imprezą z rodziny organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów w Jakuszycach. Podobnie jak starsi „bracia” , czyli narciarski i letni bieg, z roku na rok cieszy się coraz większa renomą. Ponad 800 zawodników i zawodniczek zameldowało się 29.09.2018r na linii startowej zawodów. Wśród nich reprezentacja komornickiego teamu – Komorniki MTB Team. 

Miejsca startowe zostały wykupione już na kilka miesięcy przed zawodami. To co przyciąga cyklistów do Szklarskiej Poręby to cudowne trasy wyścigu. Przepiękny odcinek z Jakuszyc przez Orle na Kobylą Łąkę, nad graniczną rzeką Izerą, magiczna okolica Kopalni Stanisław z rewelacyjnymi widokami na Góry Izerskie i Karkonosze oraz dość płaski ale niebywale atrakcyjny krajobrazowo fragment przez Jagnięcy Jar. To tylko niektóre „smaczki” Rowerowego Biegu Piastów. Ozdobą rajdu jest długi na ponad 6 km podjazd ze Świeradowa Zdrój w kierunku Rozdroża pod Cichą Równią, który każdy początkujący a nawet wytrawny kolarz zapamięta na długo.

Tak jak każdego roku przybywa zawodników w Teamie tak coraz liczniejsza reprezentacja wybiera się na wspaniały weekend do Szklarskiej Poręby w ostatnich dniach września. W tym roku 17 zawodnikom Komorniki MTB Team towarzyszyła blisko 30 osobowa grupa najlepszych kibiców – rodzin i przyjaciół. Nasze rozświetlone jesiennym słońcem zielone koszulki z logo Komorniki MTB Team wyraźnie wyróżniały wśród barwnych teamów z całej Polski. Widać nas było wszędzie. Na starcie, na trasie i na mecie. Można zaryzykować stwierdzenie, że na kilka godzin Polana Jakuszycka zamieniła się w najbardziej wysuniętą na południe dzielnicę Komornik.

Organizatorzy przygotowali jak co roku trzy dystanse: MINI (19 km), MEGA (41 km) i GIGA (56 km). Wytyczone trasy poza długością różniły się stopniem trudności. Wszystkie były jednak szybkie  i bardzo wyczerpujące. Prędkości na kamienistych zjazdach dochodzące do 70 km/h wskazują na dynamikę rajdu ale także na przewyższenia z jakimi trzeba było się zmierzyć.

Komorniki MTB Team reprezentowali:

MINI – Berłowska Karolina, Sosnowska Kamila, Farulewski Łukasz, Inczewski Sebastian,

MEGA- Grajser Jacek, Terlecki Paweł, Przybyła Marcin, Perz Paweł, Sznajder Filip, Kostecki Patryk, Farmonow Nodirżon, Ratajczak Mateusz, Małkowski Zbigniew, Matłoka Jarosław, Berłowski Grzegorz, Adamczak Jarosław, Wróbel Tomasz

Wyniki:

MINI: http://wyniki.datasport.pl/results2679/wyniki/05_MINI_OPEN.pdf

MEGA: http://wyniki.datasport.pl/results2679/wyniki/03_MEGA_OPEN.pdf

Amatorska grupa rowerowa Komorniki MTB Team jest zaledwie rok młodsza od Rowerowego Biegu Piastów. Jednak już po 3 latach prestiż grupy i uznanie społeczne dla aktywności sportowej zawodników Teamu jest bardzo wysokie. Integrujemy ludzi z gminy Komorniki i nie tylko. Łączymy pasje ludzi, którzy chcą sportowo rywalizować a jednocześnie bawić się i czerpać radość z jazdy na rowerze.

Sezon rowerowy powoli dobiega końca. Na horyzoncie do końca sezonu zostało już tylko kilka imprez rowerowych. Przed nami okres zimowy czyli czas na intensywny trening i przygotowanie właściwej formy na nadchodzący sezon. Stare powiedzenie kolarskie mówi: „Wyścigi wygrywa się zimą”. Teraz jest więc idealny czas na prace nad budowaniem formy. Jeśli więc lubisz jeździć na rowerze, spędzać wolny czas w miłym towarzystwie i reprezentować gminę Komorniki na różnych imprezach rowerowych i nie tylko zapraszamy do kontaktu www.facebook.com/Komorniki.MTB/.

Komorniki MTB Team – zawsze w dobrym kierunku 😊

Przejdź do paska narzędzi