icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2021 >
Kwiecień
PnWtŚrCzwPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Komorniki MTB Team – z miłości do rowerów

SHARE
, / 0

Komorniki MTB Team to amatorska drużyna kolarstwa górskiego i nie tylko. Zgrany zespół, którego trzon stanowią mieszkańcy gminy Komorniki. To turystyczna i sportowa wizytówka Komornik, która z powodzeniem startuje w rowerowych zawodach nie tylko w Wielkopolsce, ale i w całej Polsce!

Był rok 2016, kiedy grupa lokalnych wielbicieli rowerów górskich ze Szreniawy postanowiła zintegrować rowerzystów pokonujących dukty leśne pobliskiego Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Kolejni chętni szybko dołączali do teamu a z miesiąca na miesiąc grupa systematycznie powiększała się. Sprzyja temu bogata oferta ścieżek rowerowych w Komornikach oraz ich bliskość.

Jednak od samego początku naszą ambicją było także stworzenie prawdziwego amatorskiego teamu rowerowego, który będzie godnie reprezentował gminę Komorniki na zawodach rowerowych w całej Polsce. Zależało nam aby zarówno zawodnik jak i mieszkaniec gminy z dumą mówił o klubie i głośno dopingował swoim współmieszkańcom gminy na trasie zawodów. I tak dzięki zaufaniu i wsparciu Urzędu Gminy Komorniki oraz sponsorom: Aquila, Albeco, Activus, Myiso oraz Kompanii Piwowarskiej udało się już w trzecim roku istnienia stworzyć zgrany 26 osobowy zespół kolarzy, regularnie startujących w zawodach MTB. Komorniki MTB Team regularnie reprezentują: Karolina Berłowska, Kamila Sosnowska, Katarzyna Dąbrowicz, Elżbieta Małecka, Filip Sznajder, Łukasz Farulewski, Marcin Piątek, Mateusz Ratajczak, Nodirżon Farmonow, Remigiusz Pędrak, Łukasz Grygier, Łukasz Gołuński, Waldemar Rybarczyk, Jaromir Pięta, Jarosław Matłoka, Jacek Grajser, Jarosław Adamczak, Sebastian Inczewski, Rafał Sosnowski, Marcin Przybyła, Zbigniew Małkowski, Grzegorz Berłowski, Paweł Perz, Paweł Terlecki, Patryk Kostecki  i Tomasz Wróbel.

. Chociaż trzon nazwy klubu (MTB, Mountain Terrain Bike) może wskazywać na konkretny rodzaj uprawianej dyscypliny rowerowej to reprezentanci teamu swoja aktywność zaznaczają na różnych imprezach sportowych a poprzedni sezon zaliczą na pewno do udanych. Z powodzeniem bowiem wystartowali w 42 maratonach MTB oraz 5 wyścigach szosowych. Uczestniczyli w Bike Challenge w Poznaniu oraz zadebiutowali w słynnych etapowych wyścigach górskich: Beskidy MTB Trophy (Istebna) oraz Epicka Czwórka (Bielawia). Barwna, ponad 46 osobowa grupa zawodników wraz z rodzinami pojawiła się na trasie 04 Rowerowego Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Komorniki MTB Team to również dyscypliny sportowe powiązane z bieganiem. Wystartowaliśmy w 12 imprezach biegowych oraz 2 duathlonach. Najbardziej cieszy jednak fakt, że w ślad za rodzicami idą już dzieci. Nasi najmłodsi zawodnicy już kilka razy stali na podium zawodów a z wyścigu na wyścig czerpią coraz większa radość i satysfakcję.

Plany startowe Komorniki MTB Team na rozpoczynający się sezon rowerowy 2019 są bogate. Przygotowania rozpoczęliśmy już wczesną zimą. Nasi zawodnicy, oprócz regularnych otwartych dla innych mieszkańców gminy spotkań rowerowych na terenie WPNu, korzystają także z pomocy profesjonalistów ze Studia High Fit w Komornikach. Tam pod czujnym okiem instruktorów, na specjalnie przygotowanych treningach, pracują nad wytrzymałością ogólna i wytrzymałością siłową. Precyzyjne dobrane ćwiczenia maja zadbać o właściwa formę zawodników na cały sezon rowerowy.

Kalendarz startów został na ten rok już dokładnie zaplanowany. Przy tak licznej grupie zawodników śmiało można powiedzieć, że pojawimy się na większości organizowanych imprez w Polsce. Nasi zawodnicy regularnie startować będą w wyścigach z cyklu Solid MTB, Gogol MTB, Kaczmarek Electric MTB,  Leszczyńskiej Ligi Rowerowej i Zachodniej Ligi MTB a także na zawodach w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety oraz Bike Maraton. Czarno-zielone koszulki zawodników Komorniki MTB Team pojawią się również na najważniejszych wyścigach etapowych w Polsce tj.: Gwiazda Południa, Gwiazda Północy, Beskidy MTB Trophy oraz Ochotnica 4 Towers. Ważnym punktem sezonu będzie start licznej reprezentacji naszego teamu w najtrudniejszym maratonie MTB w Polsce – Trek Extreme MTB Challenge w Głuszycy. Wisienką na torcie będzie oczywiście rodzinny wyjazd do Szklarskiej Poręby na kolejny Rowerowy Bieg Piastów.

Komorniki MTB Team to jednak nie tylko wyścigi i sportowa rywalizacja. To także rekreacja i wypoczynek na rowerze. Wspólne rowerowe wyjazdy weekendowe oraz eskapady wakacyjne to nie wszystko. Są wśród nas również miłośnicy turystyki rowerowej. W tym roku nasi członkowie po raz kolejny chcą pokonać trasę rowerową wzdłuż polskich granic. Jeśli pogoda i czas pozwoli będzie to ostatni, brakujący odcinek, który zamknie rozpoczętą kilka lat temu próbę pokonania symbolicznego pierścienia wzdłuż polskich granic.

Komorniki MTB Team zaprasza do wspólnej jazdy wszystkich zainteresowanych. Jeśli kochasz ten rodzaj aktywnego wypoczynku lub/oraz pragniesz reprezentować Gminę Komorniki na sportowych zawodach rowerowych nie zwlekaj i przyłącz się do naszego komornickiego teamu. Czekamy na Ciebie!

Tomasz Wróbel Komorniki MTB Team

Więcej informacji na: www.facebook.com/Komorniki.MTB/

Zdjęcia oraz tekst Komorniki MTB Team

Przejdź do paska narzędzi