icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Luty
  • Brak wydarzeń

Komorniki Sportową Gminą

SHARE
, / 0

Komorniki Sportową Gminą 2018, a wójt Jan Broda Liderem Sportowej Polski 2018. Gala finałowa Klubu Sportowej Polski odbyła się w środę, 26 września br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Gmina Komorniki kolejny rok z rzędu otrzymała to wyróżnienie. Przyznawane jest ono samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie, starają się zapewnić swoim mieszkańcom jak najszerszą ofertę sportowo–rekreacyjną. Laureaci Wyróżnienia „Sportowa Gmina” to samorządy, które nie poprzestają bynajmniej na budowie niezbędnych obiektów, ale starają się swoim mieszkańcom zapewnić jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Organizują imprezy o charakterze nie tylko lokalnym, ale również powiatowym, regionalnym czy ogólnopolskim.

Tytuł „Lider Sportowej Polski” to wyróżnienie przyznawane za konsekwentne angażowanie się w budowę sportowej Polski i budowanie sportowego oblicza miast i gmin. To szczególne wyróżnienie za inwestycje w rozwój nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, działania na rzecz upowszechniania sportu dzieci i młodzieży, wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych oraz osobiste zaangażowanie z uwzględnieniem w szczególności kadencji samorządowej 2015-2018.

Nagrody w imieniu Wójta odebrał Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach, Marcin Kaczmarek.

Przejdź do paska narzędzi