icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Grudzień
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Komorniki wśród najlepszych

SHARE
, / 0

Gmina Komorniki na 8. miejscu wśród najlepszych gmin wiejskich o najwyższym poziomie rozwoju

Gmina Komorniki na 8. miejscu wśród najlepszych gmin wiejskich o najwyższym poziomie rozwoju, w tegorocznej – XVI edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST.

Prezentacja wyników rankingu oraz uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się podczas konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego” w dniu 15 października br. w Sali Kolumnowej gmachu Sejmu RP, na której gminę Komorniki reprezentował sam wójt, Jan Broda.

Organizatorami konferencji były: Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST, przygotowywany pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka powstaje w oparciu o 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochronę środowiska. Ranking opracowany jest na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego (Bank Danych Lokalnych) i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Gmina Komorniki od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce, udowadniając, że należy do grona najlepiej rozwiniętych w Polsce. Tym bardziej cieszy nas to wyróżnienie.

Urząd Gminy Komorniki

Przejdź do paska narzędzi