icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Czerwiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Lasery na dożynkach!

SHARE
, / 0

zdjęcie dozynki

Fot.Tomasz Zdulski

Lada moment w naszej gminie pojawią się słomiane dekoracje – nadchodzi czas dożynek! Co w tym roku przygotują rolnicy, to na razie tajemnica. Wszystko wyjaśni się 4 września, kiedy to o 15.00, po uroczystej mszy, sprzed Kościoła pw. św. A. Apostoła w Komornikach ruszy dożynkowy korowód. Na czele pojedzie wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Plewiskach. W kolorowych strojach pojawią się członkowie zespołów pieśni i tańca: „Poligrodzianie” i „Szreniawa”. W korowodzie nie zabraknie wieńców i młodzieży z dożynkowym gaikiem. Po raz pierwszy gminnej społeczności zaprezentuje się paradna orkiestra dęta OSP Słupca, oczywiście z mażoretkami.  

Jak zdradza dyrektor GOK-u Antoni Pawlik, gospodarze tegorocznych dożynek pojadą w korowodzie prawdopodobnie bryczką. W tym roku Starościną będzie Mariola Nagórska, Starostą Mirosław Gielnik – rolnicy z Komornik. W korowodzie pojawi się tradycyjny chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów. Razem z chlebami przygotowanymi przez sołectwa, złożony zostanie na stole dożynkowym na stadionie. Będzie można się nimi częstować, jak i innymi smakołykami przygotowanymi przez panie z kół gospodyń wiejskich. Korowód przejdzie ul Kościelną, Pocztową, Zakładową, na stadion przy ulicy Jeziornej.

Tam, po 16.00, rozpocznie się pokaz obrzędu dożynkowego w wykonaniu zespołu „Poligrodzianie”, a potem koncertować będą m.in. zespoły „Komorniczanie”, „Aspirynki”, „Voise of GOK Komorniki”, kapela podwórkowa „Plewiszczoki” oraz „MaxLive disco”. O 20.00 na scenie pojawi się gwiazda muzyki rozrywkowej Teresa Werner z zespołem. Ta była solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w 2011 roku rozpoczęła karierę solową.  

Dożynkowy wieczór zakończy laserowe show. Muzyka i efekty świetlne na pewno warte są zobaczenia – zapewnia dyr. Pawlik. Zdradza, że na scenie zobaczymy elementy graficzne wykonane przy pomocy laserowych promieni, m.in. herb gminy. Pokaz rozpocznie się o 22.30. Szczegółowy program Dożynek Gminnych 2016 w Komornikach można znaleźć na plakacie.

 plakat_dozynki_komorniki-01
Przejdź do paska narzędzi