icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Sierpień
PnWtŚrCzwPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Nowa droga i nowy monitoring w Komornikach

SHARE
, / 0

Ostatnie z zaplanowanych zebrań wiejskich odbyło się 4 kwietnia w „Sali Piwnica” w Komornikach. Na zebraniu obecni byli: radny powiatu poznańskiego Mirosław Wieloch, Wójt Gminy Komorniki Jan Broda, Zastępca Wójta Tomasz Stelmaszyk, Sołtys Komornik Henryk Szkudlarek, oraz Rada Sołecka Komornik, radni a także Dzielnicowy Policji Adam Równiak i Młodszy Inspektor Straży Gminnej Wiesław Całka.

Według policyjnych statystyk wieś Komorniki wraz z Plewiskami są najmniej bezpiecznymi miejscowościami w gminie. W zeszłym roku odnotowano w Komornikach 240 przestępstw oraz 947 interwencji, co stanowi  34% zdarzeń w całej gminie. Z tego powodu do 15 czerwca ma zacząć funkcjonować monitoring na os. Soplicowo w Komornikach oraz na os. Zielarskim w Plewiskach. Więcej szczegółów na www.cowgminie.info/w-komornikach-i-plewiskach-bedzie-bezpieczniej.

To jednak nie koniec tego typu inwestycji. Kolejny monitoring w przyszłym roku zaplanowany jest na os. Parkowym w Komornikach. Rozpatrywane jest również drugie miejsce w Plewiskach, jednak lokalizacja kamer nie jest jeszcze do końca uzgodniona.

Statystyki Straży Gminnej są jednak bardziej optymistyczne, gdyż ich interwencje zmalały z 41% w 2015 r. do 35% w 2016 r. w odniesieniu do całej gminy. Straż Gminna uspakajała mieszkańców zaniepokojonych problemem smogu. Kontrole pieców w okresie grzewczym nie wykazały większych nieprawidłowości. Podczas licznych zgłoszeń stwierdzono jedynie niewłaściwe spalanie płyt wiórowych, nie odnotowano jednak palenia odpadami.

Wójt Gminy Jan Broda wspomniał o ułatwieniu w poruszaniu się po Komornikach po wybudowaniu nowej drogi łączącej ulice Młyńską z ulicą Żabikowską, co pozwoli omijać trudno przejezdną ulicę Poznańską. Nowa droga będzie miała 1 100 metrów i kosztować będzie 5 500 tys. zł. Obecnie trwa procedura przetargowa. Termin oddania inwestycji zaplanowano na 31 sierpień 2018 r.

Dodatkowo Wójt wspomniał o możliwości oddawania odpadów zielonych, puszek po farbach oraz innych trudnych odpadach, mebli czy opon do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Kolejowej w Plewiskach. Dodatkowo przy Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych przy ul. Zakładowej 1 w Komornikach wystawiony jest kontener przeznaczony na odpady zielone. Muszą jednak być wrzucane w specjalnych workach biodegradowalnych przeznaczonych do tego typu odpadów.

Przejdź do paska narzędzi