icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Lipiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Od poniedziałku, 19 września trudniej przejechać Głogowską i Poznańską!

SHARE
, / 0

poznan-komorniki_mapka

W poniedziałek o 7.00 rano ruszy druga część remontu węzła Poznań Komorniki. Tym razem przez kilka tygodni drogowcy będą wymieniać nawierzchnię na ulicy Głogowskiej nad autostradą A2.  Dla kierowców oznacza to znaczne utrudnienia.

Na Głogowskiej będzie wyłączony jeden pas ruchu, a także – w dniu, w którym będzie układana nawierzchnia – będą również wyłączone łącznice autostradowe. Te prace mają się zakończyć 8-10 października, ale później rozpocznie się remont na skrzyżowaniu ulic Poznańska – Daimlera w Komornikach. Cały druga część remontu powinna się zakończyć do końca października.

Od poniedziałku do 21 września w pierwszym etapie zamknięty będzie szybki pas jezdni zachodniej w ciągu ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia. Ruch odbywać się będzie pasem wolnym. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o.

Kolejne zmiany w ruchu i terminy rozpoczęcia prac można zobaczyć na mapkach poniżej.

Zmiany w organizacji ruchu:

I ETAP: 19-21.09 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej w ciągu ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia, ruch prowadzony pasem wolnym.

II ETAP: 22.09 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej w ciągu ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia, ruch prowadzony pasem szybkim.

III ETAP: 23.09 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia – ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę A – objazd łącznicami H, F, D. Zamknięty wyjazd z łącznicy B – objazd łącznicą C do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia.

IV ETAP: 24.09 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia – ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę H – objazd przez rondo CH Auchan oraz ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera. Zamknięty wyjazd z łącznicy G – objazd łącznicami F, D, B.

25-26.09 organizacja ruchu funkcjonować będzie wg etapu II (łącznice funkcjonują)

V ETAP:  27-30.09 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania, ruch prowadzony pasem wolnym.

VI ETAP:  03.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania, ruch prowadzony pasem szybkim.

VII ETAP:  04.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania – ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę E – objazd łącznicami D, B, H. Zamknięty wyjazd z łącznicy F – objazd łącznicą G oraz ul. Poznańską, Daimlera, Fabianowską, Sycowską i Opłotki oraz koło ronda CH Auchan.

VIII ETAP:  5.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania – ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę D – objazd do w. Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia. Zamknięty wyjazd z łącznicy C – objazd łącznicami B, H, F.

6-7.10 organizacja ruchu funkcjonować będzie wg etapu VI (łącznice funkcjonują)

IX ETAP:  8-11.10 Zamknięcie pasa wolnego i środkowego jezdni zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia przy skrzyżowaniu ul. Daimlera i Magazynowej oraz zamknięcie skrzyżowania od strony zachodniej – ruch prowadzony pasem szybkim jedni zachodniej, a następnie przeniesiony pod prąd na pas szybki jezdni wschodniej w kierunku Poznania.

Objazdy:

 • Dojazd na ul. Daimlera od strony Poznania: przez rondo koło C.H Auchan następnie ulicami Opłotki, Sycowska, Fabianowska i Daimlera.
 • Dojazd na ul. Daimlera od strony Wrocławia I ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia przez rondo C.H Auchan, dalej ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.
 • Dojazd z ul. Daimlera w kierunku Poznania, Wrocławia i A2: ul. Daimlera, Fabianowską, Sycowską, Opłotki, przez rondo C.H Auchan.
 • Dojazd na ul. Magazynową od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.
 • Dojazd na ul. Magazynową od strony Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.
 • Dojazd z ulicy Magazynowej w kierunku Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

X ETAP:  12-13.10 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia przy skrzyżowaniu ul. Daimlera i Magazynowej oraz zamknięcie skrzyżowania w części centralnej – ruch prowadzony pasem środkowym. Zamknięcie pasa szybkiego i środkowego jezdni wschodniej w kierunku Poznania – ruch prowadzony pasem wolnym.

Objazd:

 • Dojazd na ul. Daimlera od strony Wrocławia I ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia przez rondo C.H Auchan, dalej ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.
 • Dojazd z ul. Daimlera w kierunku Poznania i A2: ul. Daimlera, Fabianowską, Sycowską, Opłotki, przez rondo C.H Auchan.
 • Dojazd do ulicy Magazynowej od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.
 • Dojazd z ulicy Magazynowej w kierunku Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

XI ETAP:  14-17.10 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia przy skrzyżowaniu ul. Daimlera i Magazynowej oraz zamknięcie pasa szybkiego i wolnego jezdni wschodniej w kierunku Poznania. Zamknięty zjazd na ul. Magazynową po stronie wschodniej.

Objazd:

 • Do ul. Daimlera od strony Wrocławia i ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia następnie przez rondo koło C.H Auchan, ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.
 • Dojazd do ulicy Magazynowej od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.
 • Dojazd do ulicy Magazynowej od strony Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.
 • Dojazd z ulicy Magazynowej w kierunku Poznania i Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

poznan-komorniki_mapka-etapi poznan-komorniki_mapka-etapii poznan-komorniki_mapka-etapiii poznan-komorniki_mapka-etapiv  poznan-komorniki_mapka-etapv poznan-komorniki_mapka-etapvi poznan-komorniki_mapka-etapvii poznan-komorniki_mapka-etapviii
poznan-komorniki_mapka-etapix poznan-komorniki_mapka-etapx poznan-komorniki_mapka-etapxi

Przejdź do paska narzędzi