262728293031

Oliwia Paczkowska Mistrzynią Polski w zapasach

SHARE
, / 0

Zawodniczka UKS Zapasy Plewiska zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski juniorek młodszych w zapasach.

W dniach 1-3 maja, w miejscowości Staszów w woj. świętokrzyskim, odbyła się „Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży” i jednocześnie „Mistrzostwa Polski” juniorek młodszych w zapasach kobiet. W zawodach walczyło 139 zawodniczek z 56 klubów.

Wspaniale spisała się Oliwia Paczkowska w kat. wagowej do 73 kg. Zawodniczka UKS Zapasy Plewiska zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. W drodze do finału pokonała Milenę Móżdżeń z UKS Lubsko, później miała wolny los a w półfinale zwyciężyła Małgorzatę Muca z KS Agros Żary. W finale Oliwia pokonała na punkty Wiktorię Powałowską z KS Sobieski Poznań.

W turnieju bardzo dobrze spisała się nasza druga zawodniczka Marta Sós w kat. wagowej do 57 kg. W pierwszej walce uległa Julii Piwowarskiej z UKS Master Łódź, następnie wygrała 3 walki i przegrała walkę w piątej rundzie, ostatecznie zajmując 8 miejsce. Nina Ratajczak zajęła 11 miejsce a Zuzanna Misiorna 16. Drużynowo zajęliśmy bardzo wysokie 9 miejsce.

W dniach 3-5 maja w Kielcach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w zapasach w stylu wolnym. Bardzo dobrze spisał się nasz zawodnik Jędrzej Jodłowski w kat. wagowej do 65 kg zajmując 5 miejsce. Pozostałe miejsca: Marius Nartea – 13, Igor Sufryd – 15, Marcin Czosnowski – 13.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy im dalszych sportowych sukcesów.