icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Lipiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy Komorniki

SHARE
, / 0

W środę, 21 listopada po raz pierwszy zebrała się Rada Gminy Komorniki VIII kadencji samorządu 2018-2023. Radni oraz Wójt złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano przewodniczącego oraz zastępców przewodniczącego Rady, zdecydowano także o składach ośmiu komisji.
Obrady rozpoczęły się od wręczenia radnym zaświadczeń o wyborze radnego przez przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej – Kazimierza Praczyka. Po odczytaniu roty przez najstarszego wiekiem radnego – Mariana Adamskiego członkowie nowej Rady złożyli kolejno ślubowanie.
Przewodniczącym Rady Gminy Komorniki został wybrany Marian Adamski, pełniący tę funkcję także w poprzedniej kadencji. Stanowiska jego zastępców objęli Urszula Kolińska oraz Piotr Wiśniewski.

Radni zdecydowali także o składzie ośmiu komisji rady gminy oraz wybrali ze swego grona ich przewodniczących. Szefami komisji zostali:
1) Edyta Błaszczak – Komisja Statutowo-Prawna, Budżetu i Finansów;
2) Piotr Napierała – Komisja Oświaty i Spraw Społecznych;
3) Julia Pankiewicz-Sobisiak – Komisja Polityki Przestrzennej;
4) Krzysztof Ratajczak – Komisja Działalności Gospodarczej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska;
5) Małgorzata Degórska – Komisja Kultury, Promocji i Współpracy Samorządowej;
6) Krzysztof Sznajder – Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego;
7) Dorota Trocha – Komisja Rewizyjna (zastępca: Piotr Napierała);
8) Wojciech Pietrzak – Komisja Skarg, Wniosków i Petycji (zastępczyni: Julia Pankiewicz-Sobisiak).

Jan Broda, wybrany na stanowisko wójta po raz piąty odebrał z rąk przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej zaświadczenie o wyborze i złożył ślubowanie. W swoim przemówieniu zaprosił wszystkich radnych do współpracy dla dobra gminy, deklarując otwartość na wspólne działania. Zapowiedział, że zgoda i współpraca będą niezbędne do realizacji zadań zaplanowanych na przyszłe lata. Wójt podziękował także za dotychczasową współpracę przedstawicielom wszystkich środowisk
i podkreślił, że w rozpoczynającej się kadencji, tak jak w poprzednich będzie traktował swoją pracę jako służbę gminie i jej mieszkańcom.

Informacja oraz zdjęcia Urzędu Gminy Komorniki

Przejdź do paska narzędzi