icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2021 >
Kwiecień
PnWtŚrCzwPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Spotkanie biznesowe dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości

SHARE
, / 0

Przedsiębiorcy z gminy Komorniki spotkali się w z przedstawicielami Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.  

We wtorek, 19 lutego b.r. odbyło się w Chomęcicach spotkanie przedsiębiorców z gminy Komorniki z przedstawicielami Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przewodnim tematem spotkania było znaczenie samorządu gospodarczego dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Analizą bieżącej sytuacji ekonomicznej kraju Prezydent WIPH pan Wojciech Kruk rozpoczął spotkanie. Rozmawiano między innymi o problemach, z jakimi borykają się przedsiębiorcy, a także o możliwościach jakie daje udział w stowarzyszeniach i innych organizacjach gospodarczych. Wójt Jan Broda, podkreślał, jak ważne dla lokalnego biznesu, jest wspólne działanie w celu reprezentowania interesów przedsiębiorców w kontaktach z organami administracji rządowej i samorządowej oraz innymi instytucjami i podmiotami. Wspólnie można więcej zdziałać niż w pojedynkę.

W dalszej części spotkania rozmawiano m.in. o arbitrażu i mediacjach jako alternatywnych sposobach rozwiązywania sporów gospodarczych a także o legalizacji dokumentów eksportowych. Przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej zaprezentowali na spotkaniu jedno ze swoich przedsięwzięć jakim jest Forum Gospodarcze Metropolii Poznań. Ta największa konferencja gospodarcza w regionie w ubiegłym roku odbywała się w Centrum Dystrybucyjnym Volkswagen Group Polska Komornikach.

W tym dniu wójt Jan Broda podpisał w imieniu Gminy Komorniki list intencyjny w sprawie wzajemnej współpracy z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową.

Spotkanie w Chomęcicach było też okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz do wymiany wiedzy i doświadczeń menedżerskich.

Informacja oraz zdjęcia z Urzędu Gminy Komorniki

Przejdź do paska narzędzi