icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Marzec
PnWtŚrCzwPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Szkolne manewry w gminie

SHARE
, / 2

dzieci

We wrześniu 2017 roku w całym kraju wejdzie w życie reforma edukacji. Nie będzie już gimnazjów, wrócą 8-letnie szkoły podstawowe. Co to oznacza w naszej gminie? Jak zorganizowana zostanie siatka szkół, która musi być gotowa do 30 marca?

Wg naszych informacji w gminie trwają konsultacje dotyczące losów gimnazjum w Komornikach. Pod uwagę brana jest możliwość przekształcenia tego gimnazjum w drugą szkołę podstawową, na razie z oddziałami gimnazjalnymi. Do tak przekształconej szkoły trafią po dwa oddziały klas  4, 5, 6, 7. Nabór do pierwszych klas przeprowadzony zostanie dopiero w 2019 roku po tym jak ze szkoły wyjdą ostatni gimnazjaliści i zostanie ona dostosowana do nauki mniejszych dzieci. Na razie trwają też rozmowy dotyczące wyznaczenia obwodów, skąd  dzieci miały by trafić do „nowej” szkoły podstawowej w Komornikach. Ten temat szczególnie niepokoi rodziców, którzy boją się dzielenia klas.

Jak się dowiedzieliśmy, dyrektor szkoły podstawowej w Komornikach ma przeprowadzać wstępne rozmowy z rodzicami dzieci w tych klasach, które miałyby kontynuować naukę w budynku gimnazjum, a których uczniowie mieszkają w obszarze nowoprojektowanego obwodu. Władze gminy chciałyby, aby przejścia klas były dobrowolne, nie myślą o dzieleniu klas.

–  Aktualnie pracujemy nad projektem uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego, który, jak wiemy, musi być zaakceptowany przez Kuratorium. Mamy parę wątpliwości prawnych, które chcemy wyjaśnić u źródła – niestety, infolinia w Ministerstwie jest często zajęta – informuje Sekretarz Gminy Olga Karłowska.

 

 

 

Przejdź do paska narzędzi