icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Maj
PnWtŚrCzwPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ulica Grunwaldzka w Plewiskach gotowa!

SHARE
, / 0

Prawie 12 mln zł kosztowała przebudowa całej ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach, przebudowę współfinansowała gmina Komorniki. Właśnie zakończył się drugi i jednocześnie ostatni etap inwestycji. Na modernizację tej drogi otrzymano łącznie niemal 4 mln zł dofinansowania z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. W czwartek, 30 listopada, droga została oficjalnie otwarta.

Obecnie ulica Grunwaldzka na odcinku powiatowym, która dwukrotnie otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa, jest odwodniona, ma nową nawierzchnię. Rowerzyści oraz piesi mogą czuć się bezpiecznie na nowych i szerszych chodnikach, gdzie dopuszczony jest ruch rowerowy – powiedział podczas wczorajszego otwarcia Jan Grabkowski, starosta poznański. – Mamy kolejną drogę, która z pewnością poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Ta inwestycja jest też dowodem dobrej współpracy między powiatem, a gminą Komorniki.

– Gminie przybywa mieszkańców, którzy chcą bezpiecznie i wygodnie poruszać się po naszym terenie, dlatego zawsze będziemy otwarci na współpracę z powiatem poznańskim –  mówił Jan Broda, wójt gminy Komorniki.

Jak zmieniła się ulica Grunwaldzka w Plewiskach? Wymieniona została konstrukcja jezdni, cała ulica zyskała nową nawierzchnię. Powstały chodniki, zjazdy do posesji, a także zatoki autobusowe i postojowe dla samochodów. Przebudowane zostały również skrzyżowania z ulicami Kolejową oraz Szkolną. Na tym pierwszym zmodernizowana została sygnalizacja świetlna, z kolei przy skrzyżowaniu z ulicą Szkolną na przejściu dla pieszych powstał azyl, co zdecydowanie uspokoiło ruch w tym miejscu.

Część wykonanych prac nie jest widoczna gołym okiem. Chodzi między innymi o przebudowę całej sieci podziemnej, takiej jak: telekomunikacyjna, energetyczna, wodociągowa i sanitarna.

– Oddanie do użytku ulicy Grunwaldzkiej z pewnością przysłuży się nie tylko mieszkańcom Plewisk, ale całej aglomeracji i zwiększy bezpieczeństwo wszystkich korzystających z tej drogi – mówiła w czasie oficjalnego otwarcia drogi Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski, która podkreślała, że wartość inwestycji prowadzonych w ramach programu przebudowy dróg w tym roku wynosi blisko 130 mln złotych.

W zeszłym roku zmodernizowany został odcinek ulicy Grunwaldzkiej od Wołczyńskiej do przedszkola w Plewiskach. W tym roku drogowcy zajęli się kolejnym, prawie kilometrowym odcinkiem – od przedszkola do ulicy Szkolnej.

Przejdź do paska narzędzi