icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Grudzień
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

V Plener artystyczny pt: Łąka 2017.

SHARE
, / 0

22 pasjonatów sztuk plastycznych uczestniczyło w plenerze artystycznym pod hasłem „Łąka”. To przede wszystkim artyści i zaprzyjaźnieni twórcy związani z pracownią plastyczną Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach

Od 10 do 13 lipca twórcy pracowali na terenie rezerwatu przyrody – Czeszewski Las, Centrum Zarządzania Łęgami, Nadleśnictwa Jarocin, Lasy Państwowe, na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „U Leny” w Orzechowie. Prace plastyczne powstawały w technice kredki akwarelowej. Nie zbrakło warsztatów, podczas których rozwijano takie umiejętności jak opracowanie formy rzeźbiarskiej w płaskorzeźbie i zastosowania mas plastycznych do wytwarzania wzorów w formie wklęsłej i wypukłej.

Zajęcia poprowadziły Julia Kaczmarczyk-Piotrowska – kurator i pomysłodawca pleneru oraz Jolanta Marciniak – uczestniczka zajęć pracowni plastycznej „Manufaktura” w Komornikach.

Tegoroczni uczestnicy przyjechali z Komornik, Gdańska, Wrześni, Brzegu  oraz z okolicznych miejscowości. Na zakończenie ogłoszono temat kolejnej VI edycji, która odbędzie się pod hasłem: „Rzeka”.

Po plenerze urok czeszewskiej łąki można podziwiać na pierwszej wystawie poplenerowej w Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie, ul. Szkolna 29, Orzechowo. W kolejnych miesiącach wystawa będzie krążyć po kraju i trafi do zaprzyjaźnionych ośrodków edukacyjnych i kulturalnych min. Ośrodka Edukacji Leśnej LKP Lasy Beskidu Sądeckiego w Roztoce Ryterskiej. Nadleśnictwo Piwniczna, Lasy Państwowe.

W plenerze udział wzięli – Grupa zielona „U Leny”: Lucyna Cybula, Marianna Grabowska, Jakub Głębocki, Julia Kaczmarczyk-Piotrowska, Wanda Małecka, Jolanta Marciniak, Krzysztof Marciniak, Iwona Mikołajczyk, Agnieszka Orłowska, Beata Staszczyk, Katarzyna Stronczyńska, Anna Szulczewska. Grupa żółta: lokalna, Anna Drzażdżyńska, Marta Mrozińska – Pawlak, Danuta Przybylska, Maria Synowiec. Grupa biała: mobile, Marta A. Bielawska, Michalina Bielawska, Małgorzata Izydorek, Olga Izydorek, Dorota Majchrzak, Julia Majchrzak.

Foto: archiwum artystów, opr.: JKP (GOK K).

 

Przejdź do paska narzędzi