icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2020 >
Luty
PnWtŚrCzwPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

WOŚP znowu zagrał w naszej gminie

SHARE
, / 0

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko okazja do zrobienia czegoś dobrego i przekazania pieniędzy na wyposażenie szpitali, to również dobra zabawa, uśmiechy dzieci oraz czas spędzony z rodziną czy znajomymi.

WOŚP gra już 25 raz, jednak za każdym razem zaskakuje nas zebranymi funduszami oraz atrakcjami przygotowanymi na ten dzień. U nas w gminie również od rana wolontariusze chodzą z kolorowymi puszkami a w wielu miejscach zebrali się mieszkańcy. W Szkole Podstawowej nr 1 w Plewiskach oprócz aukcji, można było spróbować pysznych wypieków pań z Koła Gospodyń, kupić książkę czy spróbować swoich sił w rzucie beretem. Na scenie uczniowie szkół podstawowych prezentowali swoje talenty.

Na sali GOSiR drużyna „Grom Plewiska” zajęła 2 miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Halowej Województwa Wielkopolskiego, natomiast  Maciej Waskowski, zawodnik  Gromu, został królem strzelców.

Jednak to nie wszystkie atrakcje tego dnia. Mieszkańcy pokonali w śniegu trasę w rajdzie Nordic Walking, dzieci i dorośli wzięli udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego, w Chomęcicach odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Głuchowie mieszkańcy spędzili dzień na warsztatach a  dzieci miały okazję zaśpiewać w trakcie koncertu.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt potrzebny na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

          

 

Przejdź do paska narzędzi