icon contact icon facebook
icon search

Informacje z Gminy Komorniki

< 2021 >
Maj
PnWtŚrCzwPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Fundacja „ORCHidea”

SHARE
, / 0

13040885_1688305661418619_5474790622426404132_o

O Fundacji „ORCHidea”
Prezes Zarządu: dr Piotr Orchowski
Wiceprezes Zarządu: Aleksandra Czarczyńska – Orchowska
Dane kontaktowe:
Tel. 782 271 227;
email fundacja.orchidea@gmail.com
www.fundacjaorchidea.pl;

Fundacja ORCHidea

Fundacja „ORCHidea”  powstała z dniem 01 września 2015 roku, poprzez podpisanie aktu notarialnego, a 13 listopada została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego  pod numerem  KRS 0000586006.
Idea stworzenia Fundacji powstała jako wynik przemyśleń osób, na co dzień obcujących  z seniorami oraz z osobami dotkniętymi chorobami neurologicznymi, neurodegeneracyjnymi, powodującymi deficyty poznawcze, a tym samym ograniczenia w codziennym samodzielnym funkcjonowaniu.
Fundacja została założona w celu  prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie ochrony zdrowia i pomocy medycznej osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, w tym także w celu wspierania i prowadzenia inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym, społecznym i charytatywnym.
Fundacja poprzez swoje działania pragnie stworzyć możliwość szybkiej, fachowej i wielospecjalistycznej pomocy wszystkim osobom wymagającym wsparcia terapeutycznego.
Równoległą działalnością Fundacji jest  edukacja pacjentów oraz ich rodzin, prowadzona w formie warsztatów i sesji szkoleniowych.

Ludzie Fundacji „ORCHidea”

Zarząd Fundacji „ORCHidea” stanowią osoby na co dzień zajmujące się diagnostyką, leczeniem i terapią  osób z chorobami neurologicznymi ( po udarach mózgu, z chorobami neurodegeneracyjnymi i demielinizacyjnymi), mającymi guzy mózgu bądź będącymi po operacji neurochirurgicznej oraz osobami mającymi trudności poznawcze będące wynikiem przebytych lub nadal  występujących chorób, oraz z seniorami (osobami w wieku 65 plus).
W strukturach zarządu jest doświadczony lekarz neurolog (praktykujący od 20 lat), neurologopeda dyplomowany z doświadczeniem klinicznym oraz pedagog Montessorii.
Fundacja współpracuje również z innymi  specjalistami, m.in. psychologami,  psychoterapeutami i fizjoterapeutami oraz lekarzami.

ZARZĄD FUNDACJI:

Piotr Orchowski – Prezes Zarządu
Jest specjalistą neurologiem, specjalizującym się w leczeniu pacjentów z padaczką, bólami głowy, chorobą Parkinsona oraz z zespołami otępiennymi (np. choroba Alzheimera). Zajmuje się diagnostyką chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.
Ukończył studia na wydziale lekarskim na Akademii Medycznej (Uniwersytet Medyczny) w Poznaniu. Rozpoczynał od rocznego wolontariatu na oddziale neurologicznym, a od 20 lat pracuje w poznańskich szpitalach. Wcześniej w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, a od 2000 roku w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu.
Członek Polskiej Ligii Przeciwpadaczkowej, członek Polskiego Towarzystwa Epileptologii, członek Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.

Aleksandra Czarczyńska – Orchowska  – Wiceprezes Zarządu
Jest neurologopedą dyplomowanym. Specjalizuje się w diagnozie i terapii zaburzeń mowy i języka u pacjentów z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, po udarach, guzach mózgu oraz w wyniku urazów mózgu i chorób neurodegeneracyjnych.
Rozpoczynała jako wolontariusz na Oddziale Neurologicznym i Oddziale Leczenia Udarów Mózgu w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała pracując jako neurologopeda w dwóch szpitalach (Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu oraz Szpital Powiatowy w Nowym Tomyślu)  na oddziałach neurologicznych oraz oddziałach leczenia udarów mózgu.
Jest wykładowcą akademickim, prowadzi zajęcia dla studentów studiów podyplomowych z logopedii (bloki tematyczne: Afazja. Dyzartria)  na  Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologopedów, Polskiego Związku Logopedów oraz Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego.

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
Anna Rajewska magister psychologii, terapeuta poznawczo-behawioralny
Anna Lenartowicz magister psychologii
Magdalena Kluch mgr fizjoterapii.
Joanna Renda mgr fizjoterapii.

Nasze działania

Jedną z ważnych trudności, z którymi borykają się na co dzień wszystkie osoby wymagające regularnej terapii specjalistycznej (m.in. fizjoterapia, terapia mowy, psychoterapia etc.) są koszty tejże terapii.

Mając na celu dobro naszych podopiecznych, przystępujemy do konkursów, czyniąc starania o pozyskanie środków na ich terapię i wsparcie specjalistyczne.

Podejmujemy nowe działania i opracowujemy pomysły na rzecz osób potrzebujących, zgłaszając je  do jednostek wspierających finansowo aktywności Fundacji, stwarzając możliwości bezpłatnego korzystania przez osoby potrzebujące. Zorganizowaliśmy m. in.:
– Spotkania z psychologiem  „Jakie trudności w zyciu codziennym pogą pojawić się po udarze mózgu i jak sobie z nimi radzić?”
– Spotkania z neurologopedą „Jak to powiedzieć…? Trudności z mową wynikające z uszkodzenia mózgu”
– Udział w Targach Viva Seniorzy
– Projekt „Aktywna neurorehabilitacja domowa” polegający na objęciu specjalistyczną opieką (m.in. psycholog, neurologopeda, fizjoterapeuta, neurolog) w domu chorego, w którym uczestniczą także mieszkańcy gminy Komorniki.
– Projekt „ Aktywna integracja międzypokoleniowa mieszkańców Osiedla Grunwald Północ”
– projekt „ Tworzymy samopomocową grupę wsparcia rodzin oóśb starszych i osób z chorobami neurologicznymi z terenu Świerczewa”
– Konferencja „Jak spowalniać procesy starzenia?”

Organizujemy szkolenia i warsztaty, których celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat występujących trudności spowodowanych chorobami neurologicznymi, a przede wszystkim sposobom radzenia sobie z tymi trudnościami, mając na celu poprawę jakości życia.

Spotkania dedykowane są różnym grupom osób (dorośli z chorobami neurologicznymi, seniorzy), w zależności od występujących trudności, m.in. zaburzenia mowy, zaburzenia pamięci i innych funkcji wyższych.

Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem , poprzez organizowanie szkoleń dla osób w przyszłości planujących pracę z osobami wymagającymi  wielospecjalistycznej terapii.

Jesteśmy otwarci na potrzeby osób, chcących skorzystać z wiedzy i doświadczenia osób tworzących i współpracujących z Fundacją „ORCHidea”.

img_2311 img_2304 ddo_02

Przejdź do paska narzędzi